Ortam dezenfeksiyonu amacı gözle görülmeyen koronavirüs (COVID-19), patojen, mantar, mikroorganizma üremesini engellemek ve sağlımızı risk altında bırakabilecek bu bakteri ve mikropların temizlenerek kaldırılmasıdır.
2020 yılında dünyayı risk altında bırakan koronovirüs ancak temizlik, dezenfeksiyon ve sterilizasyon ile ortadan kaldırılarak temiz bir alan sağlanabilir. Sağlığımızı risk altına sokabilecek bu mikro canlılardan kurtulmanın yolu, temizlik, dezenfeksiyon ve sterilizasyondur.
Ortam dezenfeksiyonu işleminde kullanılan dezenfektanların peroksit içermesi gerekir. İstanbul ortam dezenfektesi hizmetini profesyonel bir kuruluştan alarak sorunsuz ve hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz.
Kullanmakta olduğumuz temizlik malzemeleri dünya standartlarına uygun olarak mikrop ve bakterilerin üremesini engeller, yok olmasını sağlar.
Ortam dezenfeksiyon hizmetinde güçlendirilmiş hidrojen peroksit ürünleri kullanılmalıdır ki, solunum yolu ile bulaşacak hastalıkların tamamiyle önüne geçilebilmektedir. Gözle gözükmeyen bu bakteri, coronovirüs, mikrop ve patojenleri ortadan kaldırılması için profesyonel ekipten destek alabilirsiniz.

Ortam Temizleme

Corona virüsü önlemleri sıralamasında ilk olarak hijyen ve el temizliği gelmektedir. Sağlık bakanlığı tarafından önerin 14 kurala uyulduğu taktir de virüsün sizlere ulaşması mümkün değildir. İşiniz gereği yada herhangi bir sebepten dışarı çıkmak zorunda iseniz mutlaka maske takmalı ve her temastan sonra el temizliği gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Elleriniz temiz dahi olsa yüzünüze dokunulmaması özellikle tavsiye edilmektedir.
Ortam dezenfeksiyonu en önemli corona virüsü korunma seçeneklerinden biridir. Uygulama sonrası ortamdaki her alana çiğ şeklinde havadan dezenfektan sıkılmaktadır. Uygulama sonrası ortam ve havada bulunan gözle görünmeyen bakteri ve mikroplar yok olmaktadır.
Coronovirüs gibi salgın hastalıkların önüne geçebilmek için ortam dezenfektesi çok önemli olmaktadır. Belirli periyotlar ile yapılacak ortam dezenfeksiyonu hizmetiyle, grip ve benzeri birçok hastalığın salgın bir hal alması kolaylıkla önlenebilir.
Tarafımızca yapılan ortam dezenfaksiyon işlem alanları,
  • Konut, site, apartman,
  • Alışveriş merkezleri,
  • Okul, üniversite, kolej, anaokulları
  • Gıda üretim ve satış alanları,
  • Su depoları ortam dezenfeksiyonu,
  • Otel, huzur evi, yurt ve konaklama alanları,
  • Ameliyathane, hastane ve sağlık kurumları,
  • Taksi, otobüs, tren, minibüs, metro, vapur ve tüm toplu taşıma araçları,
  • Tüm yaşam alanlarımızda ortam dezenfeksiyonu yapılmalıdır.

Ortam Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır

Ortam ve hava dezenfeksiyonu ULV cihazlarıyla, mikro alan püskürtme yöntemi uygulanarak yapılmaktadır. Mekan dezenfeksiyon işlemi sonrası, ortalama 2 saat kuruması için beklenir. Ortam dezenfeksiyonu sonrası ortamdaki coronavirüs, bakteri, patojen, mantar ve hastalık yapıcı tüm mikroorganizmalar yok edilip, sağlıklı bir yaşam alanı sunulur.
Ortam dezenfeksiyonu dünya standartlarına uygun cihaz ve ilaçlar ile mekan içerisinde yapılır. Püskürtme sonrası ortalama 2 saat içerisinde tüm ortam hijyen ve sağlıklı hale gelmektedir.
Dezenfeksiyon; Kısaca hastalık yapıcı, gözle görünmeyen mikrop ve virüslerin ortadan kaldırılması işlemine denilmektedir. Belirli periyotlarda mutlaka yapılması gereken dezenfeksiyon işlemi esnasında kimyasalların oluşturduğu keskin ve kesin sonuç veren maddeler kullanılmaktadır.
WhatsApp chat