su deposu temizleme

Su Deposu Temizleme Nasıl Olmalı

Su deposu temizleme nasıl olmalı, günümüzde yapılan en büyük yanlış, binalarda bulunan hidroforların harcadığı elektrikten tasarruf etme düşüncesidir. Su deposundaki suyu kullanmak yerine hidroforu kapatarak binaya direk şebeke suyu verilmektir. İski tarafından İstanbul da sağlanan şebeke suyu, ne kadar temiz olursa olsun, depolarda durağan halde iken de kirletmektedirler. Bu yüzden su depoları 1 yıl içerisinde mutlaka uzman ekip tarafından iki defa temizlenmelidir.

Özel sağlık kurumları tarafından açıklanan verilere göre salgın ve bulaşıcı hastalıkların günümüzde en çok su ile bulaştığı kanıtlanmıştır. Temiz ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde yapılan su deposu temizleme işlemi hem sağlığınız hemde sorun yaşamamanız için çok önemli olmaktadır.

Garantili Su Deposu Temizleme

Su deposu temizleme nasıl olmalı, su deposu temizleme ve su deposu yatımı yaparken oluşacak çatlak ve sızıntılar binaların temeline ve kolonlarına zarar vermektedir. İstanbul su deposu temizleme ekibimiz işinde tamamiyle uzman olan kişiler ile çalışarak tüm temizlik işlemleri güvenilir ve garanti kapsamı altın yapılmaktadır.

İstanbul ilçesinde hizmet veren büyük şehir su deposu temizleme firması olarak ekibimizde temizlik işlemleri gerçekleştiren tüm ekibimiz uzman ve çalışma sertifikası olan kişilerden oluşmaktadır.

Su deposu temizliği işleminde elektrik kaçakları, klor gazı zehirlemesi gibi durumlar olmaması için, su depolarının temizliğinde hiçbir zaman, deterjan ve çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Su tankları gibi kapalı alanlarda kullanılan çamaşır suyu ve türevleri kimyasallar içeride çalışan ekibe yada kalıntı kalması durumunda suya zarar verebilmektedir. Çalışma gerçekleştiren su deposu temizleme uzmanı ya dezenfekte sağlayacak kadar kimyasal kullanmayacak, yada kullanırsa zarar görecektir.

Su Deposu Temizliği Talimatları

Su deposu temizleme nasıl olmalı, Su deposu temizliği talimatı gereğince, TSE “Sodyum Hipoklorit’in kapalı mekanlarda kullanılmaması gerektiğini” açıklamıştır. En açıklayıcı şekilde anlatmak gerekirse gıda tüzüğüne uygun, insan sağlığına zararı olmayan, hijyenik ve dezenfekte sağlayan, resmi belgeli ürünler kullanarak temizlik yapılmalı şeklinde cevaplanır.

Su deposu ilaçlama ve temizleme işlemlerinin bitiminde suyun pH ve Klor değerleri ölçülüp, teknik bir rapor hazırlayarak yetkili yada yöneticiler bilgilendirilir. Su deposu dezenfekte işlerinde kullanıldığımız ürün ve ilaçlar, su deposu temizliği için üretilmiş olup, patenti ve Sağlık Bakanlığından onaylı olmaktadır.

WhatsApp chat